Çevre İzin Lisans Belgesi Alma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 10.09.2014 tarih ve 29115 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre İzin Lisans Yönetmeliği içerisinde Ek-1 ve Ek-2 listelerindeki faaliyetleri gösteren işletmeler Yönetmeliğin Ek-3A, Ek-3B ve Ek-3C ‘sinde tanımlı bilgi ve belgeleri hazırlayarak ve hazırlatarak kendilerinin istihdam ettikleri çevre görevlisi/görevlileri tarafından ya da Çevre Danışmanlık firmalarından almış oldukları çevre yönetim hizmeti kapsamında Çevre İzin ve Lisanslarını almakla yükümlüdürler.

İzin ve Lisans Belgelerinin düzenlenmesi süreci Ek-1 listesindeki (Çevreye kirletici etkisi yüksek olan ) faaliyetler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülür. Ek-2 listesindeki (Çevreye kirletici etkisi olan) faaliyetler için ise süreç Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerince yürütülür.

Çevre İzin ve Lisans Belgelerinin alınması ÇİGEM ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIĞI VE MÜHENDİSLİK HİZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ nin ekonomik, hızlı çözümleri ve bu süreçte ÇİGEM ÇEVRE’ nin deneyimli personellerinin işletmeler ile birlikte alacağı  doğru ve emin kararlardan geçer