Atık Yönetimi, Çevre Yönetimi

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Girişleri / Beyanlar

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Girişleri Beyanlar

(ECBS) Entegre Çevre Bilgi Sistemi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2872 sayılı Çevre Kanunu şemsiyesi altında çıkardığı yönetmeliklerin getirdiği mevzuat yükümlülüklerinin firmalar tarafından yerine getirilmesini sağladığı (ECBS) Entegre Çevre Bilgi Sistemi‘nin web tabanlı uygulamalarının bulunduğu bir portaldır.

 • Ambalaj Bilgi Sistemi
  Ambalaj Bilgi Sistemi ülke genelinde üretilen veya ithal edilen ambalajların kendilerini veya ürün gönderim işlemlerinden kaynaklanan birincil, ikincil veya üçüncül ambalajların piyasaya sürentedarikçi veya ambalaj üreticisi olarak beyan edildiği sistemdir.
 • Atık Yönetim Uygulaması (Atık Beyan Sistemi(TABS) / MoTAT / Kütle Denge Sistemi(KDS)))
  Atık Yönetim UygulamasıAtık Beyan Sistemi (TABS)Mobil Atık Takip Sistemi (MoTAT)ve Kütle Denge Sisteminin (KDS)birleşiminden oluşan bir uygulamadır. Bu kapsamda, TABS aracılığıyla atık üreticilerinin yıllık tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanları gerçekleştirilmekte, MoTAT aracılığıyla Atık Taşıma Firma ve Araç Lisans işlemleri ile atık taşıma araçlarının mobil takibi gerçekleştirilmekte, KDS aracılığıyla Lisanslı Atık İşleme Tesisleri tarafından atık işleme bilgi girişleri gerçekleştirilmektedir.
 • Sıfır Atık Bilgi Sistemi

12 Temmuz 2019 Tarih ve 30829 sayılı Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamındaki firma bünyenizden kaynaklanan tehlikeli ve tehlikesiz  atıkların yönetimi, firmanızdan çıkan atık miktarları ve atık envanterinizin oluşturulduğu ve bilgilerinin girildiği entegre çevre bilgi sistemi uygulamasıdır. Sıfır atık belgesi alınabilmesi için ECBS entegre çevre bilgi sistemi üzerinden Başvuruların yapılması gerekmektedir.

Entegre Bilgi Sistemi Ve Çevre Beyanları Konusunda, ÇİGEM ÇEVRE olarak alanında uzman kadromuzla tüm çevre beyanlarınızı sorunsuz bir şekilde yerine getirmekteyiz.

Detaylı bilgi almak için
bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin Korunması kanununu okudum, kabul ediyorum.
  KVKK metnini görüntüle

  Back to list