Kimyasallar Yönetimi

SEVESO Büyük Kaza Önleme Politikası (BEKRA) Danışmanlığı

SEVESO Büyük Kaza Önleme Politikası (BEKRA) Danışmanlığı

Tehlikeli kimyasalları kullanan/depolayan işletme sahipleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevrim içi uygulamalarından biri olan BEKRA Bildirim Sistemine kullanmış oldukları kimyasalları maksimum depolama miktarları ile birlikte girmeleri gerekmektedir. Yapılan bildirim neticesinde işletmeler risk puanına göre kapsamdışı, alt seviyeli kuruluş veya üst seviyeli kuruluş olarak sınıflandırılır.

Alt seviyeli kuruluşlar;

Büyük Kaza Önleme Politikası, Güvenlik Yönetim Sistemi, Kantitatif Risk Analizi çalışmalarını ve raporlamalarını tamamlayarak Bakanlığa sunmakla yükümlüdürler.

  • Üst Seviyeli Kuruluşlar;Büyük Kaza Önleme Politikası, Güvenlik Yönetim Sistemi, Kantitatif Risk Analizi (Quantity Risk Analysis), Güvenlik Raporu, Dahili Acil Durum Plan’larını ve bunlara ek olarak Domino Etkisi Analizi, Arazi Kullanımı ve Planlama Çalışmalarını ve raporlarını hazırlayarak Bakanlığa sunmakla yükümlüdürler.ÇİGEM ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIĞI VE MÜHENDİSLİK HİZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. çevrim içi uygulamalar üzerinden bildirimlerin gerçekleştirilmesi, alt veya üst seviyeli kuruluşlar için gerekli raporlamaların hazırlanması için doğru noktanız…
Back to list