Hizmetler, Mühendislik & Taahhüt

Yağmur Suyu Geri Kazanımı

Yağmur Suyu Geri Kazanımı (Yağmur Hasadı):

Yağmur suyu hasadı, bölgesel su kısıtlamaları sırasında bağımsız su kaynağı sağlar ve gelişmiş ülkelerde genellikle ana kaynağı desteklemek için kullanılır.

Günümüzde oluşan su kıtlığını önlemek ve karbon ayak izini düşürmek amacıyla Yağmur Suyu Geri Kazanımı önemli bir çözüm olmuştur. ÇİGEM ÇEVRE olarak 23 Haziran 2017 Tarihli ve 30105 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan YAĞMURSUYU TOPLAMA, DEPOLAMA VE DEŞARJ SİSTEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK kapsamında binalarda ve fabrikalarda Yağmur Suyu Geri Kazanımı projeleri yapmaktayız.

Yağmur Geri Kazanım Suları; tuvalet rezervuar suyu, çevre sulama sistemleri, araç yıkama gibi alanlarda kullanabilir. Ayrıca uygun filtrasyon sistemi uygulanması durumunda kullanım suyu olarak da her alanda kullanılabilmektedir. Kentsel su sisteminde yağmur suyu toplama uygulamaları, su dağıtım sistemlerinde temiz su ihtiyacını, kanalizasyon sistemlerinde daha az üretilen yağmur suyunu ve tatlı su kütlelerini kirleten yağmur suyu akışını azaltarak, hem su temini hem de atık su miktarını azaltarak önemli bir fayda sağlar.

Detaylı bilgi almak için
bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Kişisel Verilerin Korunması kanununu okudum, kabul ediyorum.
    KVKK metnini görüntüle

    Back to list